Szkolenie psów

 

Kennel klatka

 

Kennel klatka powinna stanowić dla psa azyl, jego prywatną, bezpieczną przestrzeń. Ma zaspokajać jego pierwotne instynkty związane z bezpiecznym otoczeniem nory lub łona matki. Wprowadzona w odpowiedni sposób przynosi korzyści zarówno właścicielowi jak i psu. Warto postarać się aby kupiona odpowiedniej wielkości klatka była ulubionym miejscem wypoczynku psa. Należy zaznaczyć, że „odpowiednia wielkość” oznacza indywidualnie dobrany rozmiar klatki do gabarytów dorosłego psa, przede wszystkim pies musi mieć możliwość obrócenia się, wyprostowania nóg i wygodnego zmienienia pozycji.

Przed kupnem klatki należy zastanowić się gdzie w domu będzie dla niej odpowiednie miejsce. Klatkę należy ulokować tak aby jej położenie gwarantowało psu widoczność, towarzystwo domowników i poczucie bezpieczeństwa. Gdy klatka stanie się ulubionym miejscem psa można ją przenieść tam gdzie planujemy aby była na stałe. Jeśli przyzwyczajamy szczeniaka możemy nawet klatkę na początku umieścić w sypialni właściciela. W pierwszych dniach pojawienia się klatka jest cały czas otwarta. Wszystko "fajne" dla psa, a więc zabawki (zwłaszcza nowe), gryzaki, smakołyki, posiłki powinny się pojawiać się w środku. Wszystko co przyjemne a zwłaszcza najprzyjemniejsze co pies może dostać powinno się odbywać w klatce (łącznie z pieszczotami właściciela). Im lepiej pies jest nagradzany za przebywanie w klatce tym chętniej się tam udaje. Przy wyżej wykonywanych czynnościach można wprowadzać komendę „miejsce”. Widząc, że pies chętnie wchodzi do klatki można zamknąć drzwiczki i po kilku sekundach je otworzyć. Powtarzając takie czynności wielokrotnie wydłużamy czas zamkniętych drzwiczek, a zamykając go na wyraźnie dłuższy czas po raz pierwszy wkładamy do klatki gryzak lub wypełniony kong dzięki czemu pies ma naturalne zajęcie . Pierwsze zamknięcia szczeniaka podczas nieobecności właściciela (1–2h) powinno się odbywać po „wybieganiu” psa.

Dorosły pies może przebywać w klatce nawet do 7/8 h. Warunkiem tak długiego pobytu psa w ten sposób zamkniętej przestrzeni  jest spożytkowanie jego energii zgodnie z jego potrzebami oraz dostęp do wody.

                        Podobne postępowanie dotyczy przyzwyczajenia psa do kojca.

 




Rodzaje szkoleń

Prowadzimy szkolenia indywidualne i grupowe. Dostosowujemy program szkolenia dla  psów uwzględniając  rasę, charakter, wiek, stopień rozwoju psychofizycznego.

Podczas spotkań poruszamy tematy dotyczące obcowania z psem: gryzienie przedmiotów, wskakiwanie na ludzi, trening czystości, korzystanie z klatki Kennel, szczekanie, pilnowanie przedmiotów, kradzież, kopanie, informacja na temat sterylizacji, ogólna opieka zdrowotna, karmienie i efekty diety.

Metody pracy

Preferujemy metody pracy pozytywnego szkolenia. Zgodnie z zasadą, że najlepsze efekty oparte są na autorytecie, a nie przemocy i sile. Szkolenie ma być nietrudne, skuteczne, przyjemne dla psa i przewodnika. Drogą do uzyskania upragnionych efektów jest wzmacnianie takiego zachowania psa, które uznajemy za właściwe.

Proponujemy skuteczność, opartą na zrozumieniu zachowania psa i wykorzystaniu jego naturalnych skłonności.

 
© 2012 Bezsmyczy.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
realizacja: projektowanie stron www Kraków, Skawina, Myślenice, Mszana - vizualion.eu