Szkolenie psów

 

Zabawa z psem

Niejeden właścicieli zastanawia się jaka zabawa byłaby najlepsza  dla jego psa. Panuje powszechne przekonanie że psa trzeba porządnie ”wybiegać”.

Prawdą jest że ruch jest zwykle zdrowy i wskazany, trzeba jednak uwzględnić kilka czynników tak aby wysiłek fizyczny był odpowiednio dozowany, biorąc pod uwagę wiek, rasę ale przede wszystkim  temperament  i charakter naszego czworonoga. To że pies potrzebuje aktywności nie oznacza, że potrzebuje jedynie ruchu. Zdarza się że właściciel w dobrej wierze ”przetrenuje” fizycznie psa, co może wywołać u zwierzaka reakcje stresową. Szczególnie narażone są na to szczeniaki, dlatego w zabawie z nimi warto zastosować zasadę: częściej, a krócej. Przemęczony pies traci chęć do zabawy, która jest dla niego zbyt wyczerpująca i nudna. Urozmaicając psu wysiłek fizyczny, wysiłkiem umysłowym możemy uzyskać  wiele korzyści.

Nie musimy np. być zależni od pogody aby nasz czworonóg zdrowo zmęczony wypoczywał na ulubionym legowisku. Zabawy w szukanie różnych przedmiotów, nauka ich odróżniania, nauka otwierania drzwi, gaszenia światła lub nawet przynoszenie prania, może być świetną zabawą dla naszego psa. Taka zabawa szczególnie wyczerpuje i daje wiele radości zarówno psu jak i  właścicielowi. Oczywiście spacer z ulubionym domownikiem oraz zabawa z zaprzyjaźnionym psem, to również wspaniała rozrywka, ale warto pamiętać, że nasz pies potrzebuje nie tylko aktywności fizycznej.

Cala sztuka polega na tym, aby poznając swojego psa i nauczyć się dostarczać mu odpowiednich zabaw, właściwie je dozować, oraz w odpowiednim momencie je zakończyć,  tak aby były zawsze fajne i „nie przejadły się”.

Zdarza się, że zabawy z psem sprowadzają się do powstałego samoistnie schematu, który zwierzę akceptuje, ale element niespodzianki na pewno wpłynie korzystnie na zabawę, która stanie się bardziej atrakcyjna zarówno dla nas, jak i naszego pupila. Oczywiście są psy które mają o wiele większe zapotrzebowanie na ruch, niż na wysiłek umysłowy i trzeba zapewnić  im odpowiednią aktywność, o takich zabawach można znaleźć więcej w artykule Szkolenie dla aktywnych

 




Rodzaje szkoleń

Prowadzimy szkolenia indywidualne i grupowe. Dostosowujemy program szkolenia dla  psów uwzględniając  rasę, charakter, wiek, stopień rozwoju psychofizycznego.

Podczas spotkań poruszamy tematy dotyczące obcowania z psem: gryzienie przedmiotów, wskakiwanie na ludzi, trening czystości, korzystanie z klatki Kennel, szczekanie, pilnowanie przedmiotów, kradzież, kopanie, informacja na temat sterylizacji, ogólna opieka zdrowotna, karmienie i efekty diety.

Metody pracy

Preferujemy metody pracy pozytywnego szkolenia. Zgodnie z zasadą, że najlepsze efekty oparte są na autorytecie, a nie przemocy i sile. Szkolenie ma być nietrudne, skuteczne, przyjemne dla psa i przewodnika. Drogą do uzyskania upragnionych efektów jest wzmacnianie takiego zachowania psa, które uznajemy za właściwe.

Proponujemy skuteczność, opartą na zrozumieniu zachowania psa i wykorzystaniu jego naturalnych skłonności.

 
© 2012 Bezsmyczy.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
realizacja: projektowanie stron www Kraków, Skawina, Myślenice, Mszana - vizualion.eu